ELOS™ noorendus
eMatrix™ Sublative™
Triniti™ totaalne nahauuendus
Tuule, päikese, külma, kuuma jne. kahjustatud nahk.
Päiksekiirgus on peamiseks naha enneaegse vananemise põhjuseks, tekitades nn. fotokahjustust. UV ja UVA kiired lagundavad nahas kollageeni ja elastseid kiude ning takistavad uue kollageeni tootmist, kahjustavad rakkude DNA-d, tekitavad vabu radikaale ja ebanormaalseid sidemeid molekulide vahel. See põhjustab kortse, värvimuutusi, ebaühtlast nahatekstuuri ja halvimal juhul nahavähki!
Melasma (pigmendilaigud) tekib 90% juhtudel 20-40a. naistel ja vaid 10% meestel. Teatavasti tekib laike kõige sagedamini raseduse (50-70% naistel) või rasedusvastaste tablettide võtmise (5%–34% naistel) ajal.
Tedretähed tekivad päriliku eelsoodumusega ja eelkõige heleda nahaga ja/või blondide või punaste juustega inimestel. Suvel, UV-kiirte toimel tulevad tedretähed rohkem esile.
ELOS™ noorendus
ELOS™ kapillaarilaiendite eemaldamine
Pigmentatsiooni häired
ELOS™ kapillaarilaiendite eemaldamine
Ämblikhemangioomi iseloomustab keskmiselt asetsev veidi kõrgem punane kühmuke, mille juurest hargnevad väikesed kapillaarsed veresooned, meenutades ämblikku. Koldele vajutamisel punetus ajutiselt kaob, kuid surve lõpetamisel taastub jälle. Paljudel naistel tekivad ämblikhemangioomid raseduse või rasedusvastaste pillide võtmise ajal.
ELOS™ kapillaarilaiendite eemaldamine
Rosaatsea on küllalt levinud nahahaigus täiskasvanute hulgas, seda põeb maailmas üle 45 miljoni inimese. Euroopa uuringute põhjal esineb rosaatseat umbes 10%-l elanikkonnast. Haigus vallandub tavaliselt 30.-40.aastaselt, haigestumise sagedus suureneb 40.-50.a. Sagedamini haigestuvad heledanahalised, blondid, sinisilmsed naised, kuid meestel esinevad reeglina haiguse raskemad vormid. Nina ja põskede punetust saab vähendada pindmisi kapillaarseid veresoonekesi eemaldades.
ELOS™ kapillaarilaiendite eemaldamine
Kuperoosa on sageli esinev nahaprobleem, kus nahk on õrn ja tundlik ja läbi naha kumab pindmiste veresoonte võrgustik, mis tekitab hooti õhetust ja punetust.
ELOS™ kapillaarilaiendite eemaldamine
Kergesti õhetav ja punetav näonahk.
ELOS™ kapillaarilaiendite eemaldamine
Kapillaarilaiendid põskedel, ninal, nina külgedel, dekolteel jne.
ELOS™ kapillaarilaiendite eemaldamine
Väiksed veresooned ninal ja põsesarnadel.
eMatrix™ Sublative™
Kortsud on põhjustatud kollageeni (naha strukturaalne valk) hulga ning naha paksuse ja pingsuse vähenemisest. Nagu iga materjal, allub ka kollageen kulumisele ning hakkab aja jooksul aeglaselt lagunema. Nahas asuvad rakud – fibroblastid – on võimelised küll vajadusel kollageeni juurde tootma, kuid vanusega see võime väheneb. Tulemuseks on ebaregulaarsused ja augukesed kollageenvõrgustikus, mis lõpuks viivad kortsude tekkele.
Silmaümbruste, silmanurkade ja silmaaluste peenikesed kortsud ehk `kanavarbad`. Nahast kaob elastsus ning nahk pole enam võimeline pringiks tagasi tõmbuma. Vananemisprotsessiga kaasneb vere-, lümfiringe ja ainevahetuse aeglustumine, rakkude kärbumine ning kollageenkiudude jäigastumine, mida võib esimesena näha just silmaümbruse nahas.
Nina-suu vahelised kortsud ehk nasolabiaalkortsud tekivad vananemise käigus kollageeni hulga ja naha paksuse, toonuse vähenemise tõttu ning miimikast.
eMatrix™ Sublative™
ELOS™ naha pinguldus
VelaShape™
Aja jooksul naha pingsus ja elastsus väheneb, nahk muutub lõdvemaks ja hapramaks. Dermises aeglustub peamiste rakkude (fibroblastide) paljunemine, mistõttu dermis muutub õhemaks ning väheneb kollageeni ja elastiini tootmine. Kollageen –ja elastsed kiud hakkavad desorganiseeruma.
eMatrix™ Sublative™
ELOS™ naha pinguldus
ELOS™ noorendus
Triniti™ totaalne nahauuendus
Vananemine on dünaamiline protsess, mille jooksul tekivad nahas teatud tekstuurilised muutused ning nõrgenevad funktsioonid. Nahk ei suuda enam efektiivselt vabaneda pigmendilaikudest, päiksekahjustustest ja tuhmist jumest, kiireneb kollageeni lagunemine ning ilmnevad kortsud, veresoonte laiendid jm. tunnused.
eMatrix™ Sublative™
ELOS™ naha pinguldus
ELOS™ noorendus
Triniti™ totaalne nahauuendus
Vananev nahk muutub õhemaks, hapramaks, kortsuliseks ja ebaühtlaseks eelkõige seetõttu, et naharakkude jagunemine aeglustub ning kollageeni ja elastiini tootmine väheneb ja lammutamine suureneb.
Kesk –ja vanemas eas krooniliselt päikesele avatud kohtadele (eelistatult nägu ning labakäte ja küünarvarte pindmised osad) tekivaid lentiigosid, mida nimetatakse seniilseteks või solaarseteks läätslaikudeks (rahvakeeli ka nn. maksalaikudeks).
ELOS™ noorendus
eMatrix™ Sublative™
Rasuse naha puhul on nahk paksem ning ka nahapoorid suuremad. Naha ehituslik eripära on see, et nahapoorid on suuremad näo T-tsoonis, s.o. otsmikul, ninal ja ninakülgedel ning lõual.
ELOS™ noorendus
ELOS™ akne ravi
Rasu teke sõltub meessuguhormoonidest, mille tase hakkab tõusma puberteedieas. Enamus inimestel ei ole hormoonide tase normist kõrgem, kuid teatud nahatüüpide tundlikkus on sellele suurem. Rasuse nahaga ei pea kaasuma vistrikud, kuid kindlasti on see oluline aknet soodustav faktor. Rohkes rasus hakkavad poorides paremini vohama aknet tekitavad bakterid ja suureneb risk pooride ummistumiseks.
Acne vulgaris on kõige tavalisem akne vorm, mis esineb 85-100% inimestest elu mõnes perioodis. Tekib peamiselt puberteedi ja noorukieas, kuid võib püsida või isegi halveneda täiskasvanueas. Enamusel akne patsientidest on rasune nahk. Akne võib olla kerge, mõõdukas või raske. Komedonaalse akne korral on ülekaalus avatud ja suletud komedoonid, põletikulise akne korral paapulid ja pustulid. Tsüstilist aknet iseloomustavad tsüstid, sõlmed ja auklikud armid.
ELOS™ noorendus
eMatrix™ Sublative™
Jääklaigud, mis tekivad peale akne kollete taandumist. Põletikujärgne punetus – roosad või purpurjad madalad laigud
Põletikujärgne hüperpigmentatsioon – pruunikad laigud (rohkem tumedama nahaga inimestel)
Põletikujärgne hüpopigmentatsioon – valged laigud
eMatrix™ Sublative™
Triniti™ totaalne nahauuendus
Akne võib jätta erinevaid tüüpe arme:
“Jääkild” tüüpi armid on auklikud armid, mis tekivad eelistatult põskedel.
Atroofilised armid on madalad ja õhukesed.
Hüpertroofilised ja keloidarmid on nahast kõrgemad, punakad armid.
Armid, mis tekivad kollageenkiudude liigsest venitusest ja nende rebenemisest. Põhjuseks võib veel olla perekondlik eelsoodumus sidekoe nõrkusele ja hormoonravi. Kõige sagedamini tekib striiasid teismeeas, kui keha kiiresti arenema ja kasvama hakkab ning raseduse ajal.
Kui hormoonid on korras ja nii günekoloog kui ka endokrinoloog pole Teil haigust leidnud, on liigkarvasus kosmeetiline probleem. Hormonaalne kontratseptiiv, mis nihutab meessuguhormoonide ja naissuguhormoonide vahekorda veidi naissuguhormoonide kasuks, võib pikaajalisel võtmisel (6 kuud ja kauem) mõningast efekti anda lisaks ELOS™ laserepilatsoonile ja ELOS™ fotoepilatsoonile.
Karvad kasvavad sisse, kui neid eemaldatakse allpool ümbriteva naha pinda ja nad jäävad kasvamisel naha pinna alla. Selle tulemusena võivad tekida valulikud, punetavad või tumedamad inetud kühmukesed ja rasketel juhtudel ka armistumine.
Follikuliit e. karvanääpsupõletik. Follikuliiti soodustavaid tegureid on palju: naha raseerimine, soe, niiske kliima, umbne sünteetiline riietus, naha mikrotraumad, nahapoore ummistavate õlide, tolmudega kokkupuutumine. Põhjuseks võivad olla ka väga erinevad naha mikroorganismid, nii bakterid, kui seenekesed.