Kuigi esimesed laserid leiutati 60ndate keskel, võttis aega 20 aastat, kuni tehnoloogia arendati piisavalt turvaliseks, et rakendada seda dermatoloogiliste probleemide lahendamiseks.
Aastal 1991 leiutas ja pantenteeris füüsik dr. Shimon Eckhouse intensiivse pulseeriva valguse (IPL) tehnoloogia. Aastateks sai IPList mittekirurgilise iluravi valdav meetod. Siiski, ka see tehnoloogia jäi oma võimalustelt limiteerituks – piiratud nahaläbistamise võime, epidermise pigmentatsiooni muutuste risk ja armistumine.
Suur samm tehnoloogia edasiarendusel toimus aastal 2000, kui Dr. Michael Kreindel koostöös Dr. Shimon Eckhousiga kombineeris optilise energia (IPL ja laser) bi-polaarse raadiolainega. Nii sündis elektro-optiline sünergia elos™. ELOS™ tehnoloogia seab uue standardi turvalistele ja efektiivsetele mittekirurgilistele esteetilistele protseduuridele ja ületab laser- ja IPL protseduuride limiteeritud võimalused ja turvalisuse.
Traditsioonilisi valgusallikaid nagu laser ja IPL on edukalt kasutatud juba pikka aega kõikvõimalike nahaprobleemide raviks ja karvade eemaldamiseks, kasutatakse erinevaid pikkusega valguslaineid ja filtreeritud valgusspektreid. Laseritel ja muudel tugevatel valgusallikatel esineb üks probleem – sihtmärki (karvasibul, akne, pigmendi- ja veenilaiend või kollageeni kiud) ei neeldu piisavalt palju soojusenergiat tagamaks protseduuri efektiivsust, ilma, et töödeldava ala kõrval asuvatele kudedele (epidermis ja dermis) ei tekiks kahjustusi.
ELOS™ tehnoloogial on välja pakkuda lahendus sellele probleemile – raadiolaine ja valguse energia täidavad ühtset ülesannet, milleks on kudede temperatuuri tõstmine. Samas neelduvad raadiolaine ja valgus erinevalt eri kudedes, siis vastavalt vajadusele suurendades ühte ja vähendades teist, saame tagada turvalised ja efektiivsed protseduurid igale nahatüübile.
Samal ajal jahutab epidermist külm kontaktotsik suurendades sedasi naha vastupanuvõimet. Selle tulemusena väheneb raadiolane neeldumine epidermises, suurendades nõnda turvalisust ja tagades soojusenergia sügavama penetratsiooni eelsoojendatud alas.
Kõik Syneroni seadmed omavad CE, FDA (Food and Drug Administration) ja ISO (International Organization for Standardization) sertifikaate.